16 квіт. 2015 р.

Свято для людей похилого віку «Весна вже воскресла, нам Великдень принесла»

 

 

     Перше слово дитини – це ніжне мама, друге слово – це мужнє тато.  Підростають діти, створюють свої сім’ї та розлітаються з рідної домівки по всій країні. Й залишаються літні люди на одинці з своїми турботами, хвилюючими думами про дітей та своїми спогадами. Щоб підтримати людей похилого віку та скрасити їх побут в Одрадокам’янській сільській бібліотец(Завідуюча Артеменко І.М.) разом з сільським будинком культури(Директор Ричковська Є.А.) та  соціальним працівником Костенко Ю.С. провели свято «Весна вже воскресла, нам Великдень принесла».

        За святковим столом гостей вітали весняними піснями вокальний ансамбль «Кам’янчаночка»(Керівник Єгоров А.І.),

  

дует «Калинонька» (Ричковська Є.А., Калініна Л.П.)
 
 та солістка Гурнак О.В..
            Не залишилися в стороні й самі гості. У виконанні   Балицької Л.С.

 всі з  задоволенням слухали пісні про весну та Україну.  ЇЇ пісні співали  всі запрошені. Так як свято проходило після одного з найбільших християнських свят Великодня  ведучі пригощали запрошених пасками та писанками. Було багато сказано про це велике, чудове свято. Гості приємно провели час та побажали один одному, щоб весна принесла в наше життя радість, щастя та мир на землі.







 

6 бер. 2015 р.

Шевченкові твори сяють, мов зорі

    
                    
                Його вірші такі прості та серце зачіпають.
                Його віршовані рядки малі й дорослі знають.
                Його вірші такі прості, вони навчають жити,
                Батьків, родину шанувать і рідний край любити.
                Його вірші такі прості - в душі вогонь палає.
                Тараса нашого весь світ вже 200 років знає.
                                                                        Єгор Ісаєв.
            Коли читаєш "Кобзар", Т.Г.Шевченка,  в кожнім вірші, в кожнім слові скільки мудрості, любові до української землі. Шевченкову поезію ми знаємо з дитячих років та пронесли її усе життя в своєму серці. Скільки б не пройшло років від написання того чи іншого твору та перечитиючи його ловиш себе на думці, що він ніби написаний в наш час.
            Шевченка Т.Г. читають і малі, і люди старшого покоління. Так в Одрадокам'янській сільській бібліотеці пройшов флеш-моб серед дорослого населення "Ми Шевченка славить будем і ніколи не забудем!".

20 лют. 2015 р.

Плаче небо і плаче земля





             До річниці  трагічних подій на Майдані Незалежності в   Києві 18-20 лютого 2014 року в селі Одрадокам’янка                 20 лютого 2015 року біля меморіалу загиблим воїнам односельцям
 
пройшов мітинг памяті «Плаче небо і плаче земля». Під час мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблої сотні Майдану та відбулося покладання вінка та квітів. У місцевій церкві відбулася панахида по загиблим.
 
  
 
 
 
         Також в Одрадокамянській сільській бібліотеці з дорослим населенням було переглянуто документальний фільм «Майдан». Ми ще раз згадали, як це було. Після перегляду документального фільму пройшло обговорення, на якому користувачі висловили свої думки, та вшанували полеглих хвилиною мовчання  .

 

 
 

 

29 січ. 2015 р.

Ще юнаки, ще майже діти, а навкруги і смерть, і кров.



    29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути проходив бій, який тривав 5 годин, між більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, - та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів.
      З нагоди вшанування героїв Крут в Одрадокам’янській сільській бібліотеці-музеї, в залі бойової слави місцевого краєзнавчого музею,  пройшла інформаційна година «Ще юнаки, ще майже діти, а навкруги і смерть, і кров». Учням розповіли про трагічний історичний факт молодої України. Метою цього заходу було показати, що вчинок юних студентів – унікальний, адже так любити і захищати свою державу вміють тільки патріоти своєї Батьківщини


14 січ. 2015 р.


                Зима прийшла і празників привела.    Свято, що відкривало собою зимовий святковий сезон було Введіння, або Введення, Третя Пречиста.  «Введення прийде, свят наведе». І дійсно, після 4 грудня (саме на цей день припадає Введення) йшла низка дуже популярних у народі свят: Катерини, Андрія,Варвари,Сави,Миколи,Ганни і нарешті, Різдво, Новий рік, Водохреще.

                  Одним з улюблених свят українців – щедрування. 13 січня за християнським календарем свято преподобної Меланії (Меланка) або як у народі кажуть – Старий Новий рік чи Щедрий вечір. Саме цього дня завершується цикл «святих вечорів» а щедрувальники обходять оселі і звеселяють гостину.

                  Ось і до Одрадокам’янської сільської бібліотеки-музею завітали щедрувальники. З щедрівками та танцями    жінки,  привітали господиню. Щедрувальниці бажали того, що найнеобхідніше людині: здоров’я, порядку і кохання в сім’ї, премій та поваги на роботі, мирного неба над головою і здійснення всіх бажань.   В свою чергу, господиня  віддячила  щедрувальниць солодощами.А потім за  чашечкою теплого чаю, розповіла про народні традиції святкування святого вечора Меланки та Василя. .

    Взагалі, в цей святий вечір щедрувальниці та господиня  змогли створити атмосферу щирості та доброзичливості, яка притаманна українцям.